Az elmúlt években dinamikusan fejlődő kelenföldi városközpont arculatát meghatározó két épület is Építőipari Nívódíjat nyert.
Az 1999-ben létrehozott Építőipari Nívódíj a tervezők mellett kitünteti a fejlesztő és kivitelező partnereket is; az épület teljes megvalósítását díjazza a szakemberekből álló döntőbizottság.
A Budapest ONE irodaház kategóriában, míg az Etele Plaza kereskedelmi létesítmény kategóriában nyerte el a rangos díjat. A díjakat az ÉVOSZ Évzáró Ünnepi Közgyűlésén, az ágazat legfontosabb képviselőinek jelenlétében adták át. Az eseményen a Paulinyi & Partners nevében Dr. Paulinyi Gergely, elnök-vezérigazgató, a projekteken dolgozó vezető munkatársak jelenlétében vehette át a díjakat.
„Nagy örömmel és büszkeséggel tölt el, hogy az általunk megálmodott Budapest ONE-t és az Etele Plazát is elismeri a hazai szakmai közösség, és ezt most az Építőipari Nívódíjjal is megerősítették. Mindkét épület az innovatív, emberközpontú és jövőbiztos építészetet képviseli, a célunk, hogy ezt a szemléletet meghonosítsuk a hazai piacon. Úgy gondolom, hogy a Budapest ONE elismerése egy jelentős lépés ezen az úton, hiszen azt mutatja, hogy a kerület lakosai és az ott dolgozók mellett az építőipari szakértők is pozitívan látják az épület szerepét az új városközpont fejlődésében.” – mondta el Dr. Paulinyi Gergely a díjak átvételekor.
Hullámvonalak, színes lamellák
A díjazott Budapest ONE hullámvonalra épülő kialakításának és színes lamellákból álló homlokzatának köszönhetően egyedülálló jelenség nemcsak a fővárosban, hanem országos szinten is. A Budapest legnagyobb multimodális közlekedési csomópontjában elhelyezkedő 65 ezer m2-es irodaház három ütemben épült meg, és 2022-ben nyerte el a most is látható, végleges formáját. A Budapest ONE tervezésénél a dolgozók komfortját és a környezettudatos, zöld megoldásokat egyaránt szem előtt tartották, amit a nemzetközi minősítő rendszerekben WELL Building Platina és BREEAM Excellent minősítésekkel jutalmaztak.
„A két épület nem csak a környezetükhöz, de egymáshoz is kapcsolódik, a közlekedési csomópont két végén egyfajta tengelyt alkotnak, amely körül új városnegyed épülhet ki – mondta el Vámossy István, a Paulinyi & Partners projektigazgatója. – Az Etele Plaza remekül illeszkedik egy modern városközpontba, hiszen úgy terveztük meg, hogy ne csak hagyományos kereskedelmi funkciók ellátásra legyen alkalmas, hanem közösségi térként is jól hasznosítható legyen, a környéken élők és dolgozók személyes vagy akár szakmai találkozóinak helyszíneként.”
Az Etele Plaza Magyarország első okosplázájaként új szintre emelte a kereskedelmi-szolgáltató épületek hazai megítélését. A létesítmény vizuálisan izgalmas térszerkezete eltér a hagyományos, dobozba zárt elrendezéstől, és 900 m2-es üvegfalával egyedülálló a megjelenése a hazai bevásárlóközpontok között. Az Etele Plaza fenntartható építészeti megoldásait is értékelte a nemzetközi szakma, az épület a BREEAM Very good minősítését érdemelte ki. A pláza a fiatalabbak körében is népszerű, hiszen olyan saját applikációval rendelkezik, amely a tájékozódási funkciók mellett a megvásárolni kívánt termékek előrendelésre is alkalmas.