FbPixel

#környezetvédelem

Mit tanulhatunk a világ legzöldebb épületeitől?

Bár a fenntarthatóság egyre fontosabb szempont az FM-piacon is, sok tulajdonos továbbra sem fektet megújuló energiát használó rendszerekbe, mert egyelőre szkeptikusak a költséghatékonyságot illetően. Eközben a világban már számtalan példa látható a „zöldbefektetések” megtérülésére.

Zöld falak kívül-belül – természetes előnyök

Az épületek zöldítése kiemelt téma az ingatlanszektorban, ám érdemes ezt a kérdést szó szerint értelmezve is megvizsgálni. Ugyanis számos érv szól amellett, hogy kívül-belül növények borítsák a falakat. Az fmbusiness.hu összeállítása.

Európa legnagyobb szén-dioxid-leválasztó és tároló létesítményét hoznák létre Hollandiában

FM Business – külföld, szén-dioxid-leválasztó létesítmény. A környezetvédelmi aktivisták tiltakozása ellenére engedélyezték a rotterdami kikötő nagyszabású szén-dioxid-tárolási projektjének folytatását.

Intézményi összefogás: fénysorompó védi a fehér kérészeket az Árpád hídon

FM Business – Budapest. A Budapest Közút koordinálása mellett az Árpád híd négy pillérén nyolc darab kékfényű lámpát helyeztek el. Ezek a világítótestek a hídhoz érkező rovarokat a víz felszíne közelében tartják, így megakadályozzák azt az elmúlt években jellemző problémát, hogy a hidak közvilágítása miatt

Természetbarát napelempark: a fenntarthatósággal foglalkozó hatóságok számára is iránymutató eredmények

Az üzembe helyezés első éve alatt máris nőtt a fajgazdagság a vizsgált területen az élővilágvédelmi felmérés friss eredményei alapján – tájékoztatták az fmbusiness.hu szerkesztőségét.

Bejelentés: Magyarország már tavaly elérte 2030-as klímapolitikai célját

Magyarország törvényben megerősített vállalása, hogy az üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátását 1990-hez képest legalább 40 százalékkal csökkenti 2030-ra. Az 1990-es bázisévhez viszonyítva 43 százalékos csökkenésnél tartunk, 2023-ban tehát nemcsak elértük, hanem már túl is teljesítettük 2030-as célkitűzésünket – szúrta ki a tájékoztatást az fmbusiness.hu Lantos Csaba

Szigorúbb károsanyag-kibocsátási határértékeket vezet be a kormány

A rákkeltő, a génkárosító, a magzatkárosító anyagokat és bizonyos nehézfémeket, a nikkelt, a kobaltot és a mangánt érinti a korlátozás - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára kedd reggel az M1 aktuális csatorna műsorában.